August 19, 2019

CITROËNOVI LETEĆI FINCI SU OSVOJILI 2. MESTO!

Sa osvojenim drugim mjestom u njihovoj zemlji i za volanom C3 WRC, Esapekka Lappi i Janne Ferm su potvrdili da pripadaju "letećim Fincima", domaćim timovima koji, svake godine, dodaju po jednu stranicu istoriji ovog važnog događaja! Njihov nastup - ove sezone osmo osvajanje podijuma za Citroën Total World Rally Team - dopunjen je petim mjestom Sébastien Ogiera i Julien Ingrassie, koji su, iako se francuski vozač osećao loše dan ranije, dodali važne poene ovom takmičenju.

• Sa poslednjom etapom koja počinje specijalom na kojoj su, prošle godine, ispali sa puta, Esapekka Lappi i Janne Ferm su znali da ih čeka težak zadatak. Pogotovo zato što nisu poznavali drugu specijalu. Nakon prvog kruga, tokom kojeg su uklanjali taj nedostatak, dodajući beleške, zauzeli su treće mjesto, da bi na kraju dostigli njihovo, do sada, najbolje mjesto u Citroënovim bojama (2. mesto u Švedskoj). Potpuno zasluženo, osvojili su domaći podijum!

C3-WRC-Finland-1_1400x800

• Ovaj drugi podijum u sezoni za tim Lappi-Ferm, šesti tokom njihove kratke WRC karijere, takođe, predstavlja osmi u sezoni za Citroën Total World Rally Team.

• Sa drugim najbržim vremenom, na desetinku od vodećeg tima, na prvoj pravoj specijali (19,34 km), Esapekka i Janne su, odmah, pokazali svoje namjere. Potvrdili su njihov obećavajući start, osvajajući 3. vrijeme na 2’’4 iza vodećeg tima. Puni povjerenja u njihov C3 WRC na podlozi koja ne toleriše nikakvo oklijevanje u reagovanju, u subotu su bili još bolji. Sa još dva scratcha (ES 16 & 18) u jeku borbe, osvojili su drugo mjesto, na 12’’4 od trećeplasiranog.

C3-WRC-Finland-2_1400x800

• Drugi na stazi u petak, zbog čega su morali da počiste šljunak onima iza njih, Sébastien Ogier i Julien Ingrassia su uspjeli da ograniče izgubljeno vrijeme, i, prvi dan su završili na sedmom mjestu, na samo 12’’9 od podijuma. Nažalost, zbog bolesti Sébastien je proveo lošu noć, nakon koje je morao da se bori protiv iznemoglosti. Ipak, svojom upornošću, uspio je da se popne na petu poziciju. Odmorniji u nedelju, vratio se u borbu sa istom upornošću, ali je ostao na 2’’7 od četvrtog mesta. Poeni, koje je osvojio ovom prilikom, omogućili su mu da ostane na drugoj poziciji za svetskog šampiona i da se bori za sedmu uzastopnu svetsku titulu.